Dom z basenem sprzedam


Gdy widzisz ogłoszenie zaczynające się od słów „dom z basenem sprzedam” musisz przygotować się na większe wydatki, zarówno jeśli chodzi o cenę samego zakupu, jak i też utrzymanie takiego domu oraz dodatkowo basenu. Jednak domy z basenami – poniekąd z powodu pandemii – cieszą się coraz większym zainteresowaniem kupujących, nawet pomimo tego, że ich ceny za metr kwadratowy są relatywnie wyższe. Basen w przydomowym ogrodzie to nie tylko komfort, ale też możliwość uzyskania wyższej ceny z wynajmu długoterminowego, czy też okazyjnego.

Dom z basenem sprzedam, ale czy ktoś kupi?

O ile przed „czasami koronawirusa” nie każdy „miastowy” uświadamiał sobie, jak przydatny jest ogród wokół domu, a tym bardziej basen w przydomowym ogrodzie, to pierwsze tygodnie izolacji zwiększyły i zainteresowanie tego typu nieruchomościami, jak też chęć posiadania domu z ogrodem. Ci, którzy mieli już wcześniej domy z ogrodem, o powierzchni wystarczającej do budowy czy wstawienia prostego basenu zaczęli nerwowo rozglądać się za firmami, które zajmują się budową basenów lub ich serwisowaniem. Prawdopodobnie większym zainteresowaniem w tym czasie zaczęły cieszyć się także oferty domów z basenami na portalach nieruchomości. Od wielu lat, cena metra kwadratowego domu z basenem jest wyższa od ceny nieruchomości bez basenu. Choć technologie budowy basenów są bardzo różne, jak też odpowiednio zróżnicowane są ich koszty, to nawet domy z tańszymi basenami cieszą się zwiększonym zainteresowaniem, bowiem, niewiele osób orientuje się, ile kosztuje np. basen ze stali nierdzewnej, ile popularny, tzw. basen poliestrowy, a ile trzeba zapłacić za baseny z bloczków styropianowych.

Podobnie, niewiele osób zdaje sobie sprawę, że koszt budowy basenu, ale i komfort korzystania z niego, może być wyższy dzięki dodatkowym akcesoriom np. zadaszeniu basenu, czy energooszczędnej pompie basenowej.

dom z basenem ogrodowym

Dom z basenem – wynajem. Czy dom z basenem na wynajem, to dobry interes?

Jeśli posiadamy dom w dobrej lokalizacji i wysokim standardzie, czyli taki, w którym potencjalnie zamieszkać mógłby manager zagranicznej firmy, to dom z basenem może być czynnikiem uzasadniającym wyższą cenę za miesiąc wynajmu. Jeśli wynajęciem naszego domu zainteresowane jest małżeństwo z dziećmi, to nasze szanse na lepsze oferty również są większe. Potencjalnie dobrymi klientami na domy z basenami są pracownicy ambasad i firm zagranicznych. W Polsce posiadanie basenu nadal uznać można za rzadkość. W innych krajach, takich jak Francja, Niemcy, Hiszpania, czy Włochy posiadanie domu z basenem nie jest żadną fanaberią, a stosunkowo częstą praktyką. Oczywiście nie bez znaczenia jest tu średnia, roczna wysokość temperatury i liczba dni słonecznych w roku. W naszym klimacie część osób decyduje się na basen wewnętrzny, lub przesuwane zadaszenie basenu, by w jakiś sposób uniezależnić się od kaprysów zmiennej pogody.

Dom z basenem wynajmę na specjalną okazje

Na rynku znaleźć można oferty wynajmu „okolicznościowego” domów z basenami. Taki dom wynająć można np. na weekend czy nawet jeden wieczór. Okazją mogą być urodziny, weekend ze znajomymi, ewent firmowy, narada, czy sesja strategiczna itd. Jeśli dłużej poszukamy, trafimy też na oferty w rodzaju „dom z basenem na urodziny” (a także wieczór kawalerski czy panieński). Ceny zaczynają się od kilku tysięcy złotych. Miejmy na uwadze, że w taki rodzaj wynajmu eliminuje raczej możliwość stałego zamieszkiwania w domu rodziny. Trudno wyobrazić sobie, by na weekend pakowane i zabierane były każdorazowo wybrane meble, rzeczy osobiste, zdjęcia bliskich, obrazy itd.

Dodajmy do tego, że jeśli los się do nas uśmiechnie, nasz dom może stać scenerią do nagrań filmów lub programów (podajmy tu za przykład np. programy typu Top Model, czy Warsaw Shore, choć ten drugi przykład powinien raczej wzbudzić obawy wynajmującego…).

dom z basenem relaks

Domek z basenem do wynajęcia w górach

Jeszcze inne perspektywy na godziwe zarabianie mają osoby posiadające dom z basenem w górach. Nawet jeśli po jakimś czasie same nie będą już zainteresowane dalszym mieszkaniem w nim (bo np. dzieci podrosną i wyprowadzą się do miasta, a my będziemy chcieli być bliżej nich), to domek z basenem do wynajęcia w górach jest czymś, na co zawsze powinien być zwiększony popyt, a dotyczy to nie tylko wakacji i lata. Część domów posiada bowiem zabudowany basen wewnętrzny – czyli wewnątrz domu, w specjalnie wydzielonym do tego pomieszczeniu. W takim przypadku mamy szansę zadowolić też turystów, którzy przyjeżdżają w góry zimą – na narty, bądź jesienią –pochodzić po górach.

Dom z basenem  –  Warszawa tradycyjnie najdroższa

Przeglądając ogłoszenia domów z basenami trudno nie zaobserwować, że w przypadku takich ofert, basen podwyższa i cenę całkowitą i cenę metra kwadratowego. Co ciekawe, budowa basenu w ogrodzie, to koszt bardzo zróżnicowany. Tzw. basen kanadyjski to wydatek, który może zamknąć się w kwocie nawet poniżej 10 tysięcy złotych (przeczytaj także, Co to jest basen kanadyjski). Nie przeszkadza to jednak podnieść ceny za dom o kilkadziesiąt tysięcy złotych, a w przypadku basenów, których budowa kosztuje kilkadziesiąt i więcej tysięcy złotych, nawet o kilkaset tysięcy złotych. Prym wiedzie tu, jak nietrudno się domyślić – Warszawa…

dom z basenem otwartym

Dom z basenem –  Mazury również popularne wśród wczasowiczów

Wielu Polaków nie wyobraża sobie wakacji bez wyjazdu na Mazury. Problem w tym, że nie zawsze można trafić na odpowiednią pogodę. Co zrobić, by w deszczowe dni, mieć przynajmniej namiastkę tego, co pierwotnie zakładaliśmy? Jakimś rozwiązaniem takiej sytuacji może być dom z basenem na Mazurach na wynajem. Czyli szukamy kwatery, która posiada basen. Analogicznie, planując budowę domu na Mazurach, rozważmy, czy nie warto w ogrodzie rozplanować także basenu? Taka inwestycja może się stosunkowo szybko zwrócić.