Licytacje deweloperskie


A może nie tylko klienci powinni licytować się o mieszkania, ale też deweloperzy o najlepsze działki, na których mogliby budować atrakcyjne inwestycje? Czy taki portal miałby potencjał na rynku nieruchomości? A może działasz w branży nieruchomości i masz pomysł na taki portal? Masz koncept? Tu jest domena licytacje deweloperskie (Pl).

Licytacje deweloperskie – działki dla deweloperów. Jakie powinny być?

Jaka powinna być działka dla dewelopera, żeby licytacja takiej działki w ogóle miała rację bytu, czyli żeby zainteresowanych było co najmniej dwóch licytujących deweloperów? Oczywiście istotna byłaby lokalizacja. Prawdę mówiąc, najistotniejsza. Kolejną cechą zwiększającą szanse na uzyskanie dobrej ceny byłaby wielkość działki. Deweloperzy patrzą na cenę działki przez pryzmat tego co można na niej wybudować oraz ile zostanie w kieszeni po odjęciu kosztów inwestycji. Ważne jest więc, co na takiej działce można wybudować, a to uzależnione jest od miejscowego prawa (np. miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego). Jest jeszcze szereg innych czynników, które przy okazji zakupu działki należy sprawdzić, ale to już temat na o wiele dłuższy artykuł…

Nowy portal Licytacje Deweloperskie

Niezależnie od tego, jaki by nie był pomysł na nowy portal Licytacje Deweloperskie, to adres www takiego portalu i to najlepszy, jaki można sobie wyobrazić, to licytacjedeweloperskie.pl, czyli składający się z dwóch słów – licytacje deweloperskie, a przez to już na wstępie „wszystko mówiący”. Użytkownikom takiego portalu, zarówno tym sprzedającym jak i tym kupującym (czyli licytującym) nie trzeba byłoby na starcie tłumaczyć, jaka jest ogólna idea takiego projektu. Na pewno trudniejszym zadaniem byłoby dotarcie z ofertą do sprzedających, najlepiej do takich, którzy dostrzegą wartość w wystawieniu własnej działki na licytację deweloperów. Jak tego dokonać? Mam nadzieję, że już wkrótce się  o tym przekonamy, po wpisaniu w Google „licytacje deweloperskie”, gdy ktoś faktycznie wystartuje z takim projektem.

Ile kosztują licytacjedeweloperskie.pl? Cenniki dodania oferty działek na sprzedaż

Koszt zamieszczenia oferty na portalu Licytacje Deweloperskie musi określić przyszły właściciel portalu (jak i jego adresu licytacjedeweloperskie.pl). To,  co możemy sprawdzić już dziś, to dostępność, oraz aktualna cena domeny LicytacjeDeweloperskie.pl na uznanym na całym świecie portalu, na którym kupić można domeny z rynku wtórnego, czyli SEDO.